Pesula lisainfo

Kui tihti ja kuidas autot pesta?

Autot ei pesta ainult seepärast, et see puhas välja näeks. Auto pesemist ning värvikihi hooldamist tasub ette võtta juba seepärast, et see tagab auto värvikihi pikaealisuse ning takistab korrosiooni teket keredetailidel. Auto välipesu vajaduse ning tiheduse võib koondada kolme põhigruppi.

  1. Iganädalane või igakuine autopesu. Suvisel perioodil räägime peamiselt autole kogunenud tolmu, pori, putukate ning lindude märgistamiste tagajärjel tekkinud mustuse eemaldamisest. Pesukordade tihedus sõltub siin peamiselt sellest, kui kiiresti auto mustaks saab. Soovitame autot pesta pigem tihedamini kui harvemini juba seepärast, et auto pinnal olev mustus värvikihile liiga sügavale ei kinnistuks. Talveperioodil on aga teine väga oluline põhjus autot pigem tihedamalt pesta. Nimelt on talvel meie kliimas teedel väga palju soola, mis ladestub auto pinnale. Sool koos niiskusega kiirendab oluliselt oksüdeerumisprotsessi ehk auto hakkab roostetama. Viimane toimub alguses seal, kus on auto värvikihil kahjustused ning kus ei ole metallil kaitsekihti peal. Autot mitte pestes on aga lihtne näha oksüdeerumisprotsessi algust ka pealtnäha korras keredetailide pealt, kuna läbi värvikihil olevate mikropragude tungib sool ja niiskus sügavamale metallini. Seepärast on vajalik talvel autot kohati isegi tihedamini pesta.
  2. Üle kuu või korra kvartalis vähemalt tuleb teha autole nn süvapesu, mille käigus leotatakse lahti värvipinnale tugevamalt kinni jäänud mustus ning eemaldatakse ka värvipinnale ladestunud pigi. Pigipesu ehk pigi ja asfaldijääkide eemaldamine on oluline juba seepärast, et sellel on võime värvikiht jäädavalt kahjustada ning pindmise ladestumise korral teeb pinna lihtsalt karedaks ehk mustus jääb sellele kergemini külge.
  3. Kaks korda aastas – enne talve ning enne suve – on mõistlik auto värvikihi katteks peale kanda ka kvaliteetne püsivaha. Püsivaha kantakse peale süvapesu saanud värvikihile ning see kaitseb auto pindasid nii UV kiirguse eest, kui takistab mustuse kinnitumisel värvipinnale. Samuti annab see auto värvile uue, sügava ilme ning meeldiva läike.

Autopesu ABC

Autopesu ei ole nii lihtne, et võtad nuustiku ja autošampooni kätte ning auto saab puhtaks. Siinkohal tuleb pöörata väga paljudele erinevatele nüanssidele, et auto värvikiht ei saaks kahjustada või salongi sisepinnad ära ei rikutaks. Kõikidest nendest põhitõdesest ja reeglitest lähtume ka meie igapäevatöödes, et kliendi autol ei tekiks kahjustusi värvikihile ning salong oleks suurepäraselt puhas.

Auto välipesu puhul kehtivad järgmised reeglid:

  • Autolt mustuse eemaldamine ei alga šampoonist ja nuustikust. Kui auto välipesu tähendab füüsilise kontakti loomist, tuleb teostada eelnevalt põhjalik mustuse eemaldamine, et liivaterad jms mustus svammi või pesukinda ja auto värvikihi vahele ei jääks.
  • Suure mustuse eemaldamine algab sellisel juhul leotuspesu ja pigieemaldusega ning šampoonpesu alguseks on pinnad juba sisuliselt puhtad.
  • Šampoonpesu ajal loputatakse svamm või pesukinnas tihedalt eraldi anumas, et vältida võimaliku mustusega värvipinna kahjustamist.
  • Iga pesutsükli vahel loputatakse auto pind põhjalikult.
  • Püsivaha peale kandmine toimub ainult põhjalikult kuivatatud autole detailide kaupa. Samuti eeldab püsivaha põhjalikku ning korralikku poleerimist, et saavutada maksimaalne tulemus.

Mis vahendeid kasutame?

Autot pestes tuleb kasutada ka kvaliteetseid vahendeid, mis on spetsiaalselt mõeldud auto erinevate pindade puhastamiseks ja hooldamiseks. Meie Tuuliku Autopesulas teame seda väga hästi, mistõttu me kasutame ainult kvaliteetseid vahendeid. Peamisteks tootjateks siinkohal on Meguiar’s, Van Der Knox ning Car Glaze.